Yürüyüş Yolları

Günümüzde ev dekorasyonunun yanı sıra, bahçe dekorasyonlarına da büyük bir önem verilmeye başlanmıştır. Kişilerin yaşanabilir bir bahçeye sahip olması, bu alanı güzelleştirmek adına çeşitli yardımlar alması, bahçede geçirdiği zamandan daha fazla keyif almasını sağlayacaktır. Bahçelerde yapılacak olan düzenlemeler sırasında gereksiz harcamalar yapmak ve boşa vakit kaybetmek yerine, alanında uzman bir ekipten peyzaj yardımı almak en doğru karar olacaktır. Kişilerin yaşam alanlarında en özgür oldukları alanlar olan bahçelerde yapılacak düzenlemeler sırasında, yürüyüş yolu yapımını atlamamak oldukça önemlidir. Çünkü yürüyüş yolları, bahçenizde rahatlıkla gezinti yapmanızı, bahçenizde yer alan oturma alanlarına ulaşmanızı ve bitkilerinize rahatlıkla bakabilmenizi sağlamaktadır. Alacağınız doğru bir hizmet ile hem bahçenizde yer alan her noktaya rahatlıkla ulaşabilmeniz, hemde bahçenizin estetik yapısını bozmamanız mümkündür.

Yürüyüş yolları çeşitli malzemeler kullanılarak yapılan, oldukça zor ve zahmetli uygulamalardır. Yürüyüş yollarının zarif ve estetik bir görüntü kazanması kullanılan malzemeler, yolun genişliği, şekli ve yürüyüş yolunun bahçeden geçeceği noktalar ile doğru orantılıdır. Uzman bir ekiple hizmet veren firmamız, yürüyüş yolu tasarımı yapmadan önce hizmet verilecek alanda dikkatli bir projelendirme çalışması yapmakta ve daha sonra projeyi müşterilerinin istekleri ile harmanlayarak tamamlamaktadır. Sizlerde bahçenizin havasını değiştirmek ve estetik bir yürüyüş yoluna sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz ve taleplerinizi bildirmeniz yeterli olacaktır.

Yürüyüş Yolu Çeşitleri

Yürüyüş yolları kullanım alanı ve kişilerin istekleri doğrultusunda çeşitli malzemeler kullanılarak, tasarlanmaktadır. Malzeme seçiminin doğru yapılması, bahçe içindeki bütünlüğü sağlayacak en önemli unsurdur.

Doğal görünümlü ya da yeni açılan yollar, toprak yürüyüş yolu olarak adlandırılmaktadır. Bu uygulama sırasında yüzeye herhangi bir kaplama işlemi yapılmamaktadır. Toprak yollar yapılırken, çamur oluşumunu engellemek adına, sert topraklar kullanılmakta ve daha da sertleşmesi sağlanmaktadır. Patika yürüyüş yolları, yol yanlarının çiçekler ile zenginleştirilmesi ile yapılmaktadır. Uygulama sırasında yol kenarındaki çimenler ve taşlar ayıklanmaktadır. En sık tercih edilen uygulamalardan biri de doğal taşlar ile yapılan yürüyüş yollarıdır. Bu uygulama sırasında kişilerin istediği doku ev modele ait taşlar seçilerek, kaplama yapılmaktadır. Oldukça doğal bir esinti yaratan ahşap yürüyüş yolları ise kütük ve tamamen doğal ahşap ürünler kullanılarak yapılmaktadır.