Prefabrik Villa Projeleri
Prefabrik Villa Projeleri

Gelişen malzeme teknolojisi ile birlikte prefabrik yapılara olan eğilim de hızla artmaktadır. Müşterilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek prefabrik villa projeleri ile uygun fiyatlarla güzel bir yuva sahibi olunabilmektedir.

Prefabrik Yapılar Neden Tercih Sebebi

Ülkemizin büyük bir bölümünün deprem kuşağı üzerinde olduğu göz önüne alındığında, prefabrik yapıların betonarme yapılara göre depreme daha dayanıklı olması, başta gelen tercih sebeplerinden bir tanesidir. Isı yalıtımının oldukça iyi olması ve betonun sadece su basmanda kullanılması diğer önemli özellikler arasındadır. Daha uygun fiyatlı ve oldukça kısa inşa süreleri, prefabrik yapıları diğer yapı çeşitlerine göre üstün kılmaktadır.

Prefabrik Ev Projeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Prefabrik villa seçenekleri oldukça farklıdır. Müşteri birçok prefabrik villa projesi arasından ihtiyaç, bütçe ve zevkine göre seçim yapabilmektedir. Tek katlı veya iki katlı, balkonlu veya balkonsuz, verandası geniş veya mütevazı gibi birçok seçenek prefabrik villa projeleri ile mümkün olmaktadır.

Ailenin Genel İhtiyaçları

Proje seçiminde ilk olarak genel ihtiyaçlar ön planda tutulmalıdır. Çok çocuklu bir ailenin iki katlı bir proje seçimi yapması yeşil alan için daha fazla yer kazanmasını sağlarken ailenin her bireyine de oda imkânı sağlamaktadır. Aynı şekilde iki katlı ve iki banyo tuvaletli bir seçim geniş bir aileyi rahatlatacaktır. Bunun tam tersi olarak nispeten yaşını almış ve daha çok dinlenme amaçlı kullanılacak bir prefabrik villanın tek katlı olması kullanım ergonomisi bakımından daha iyi bir seçenek olabilmektedir.

Veranda İhtiyacı

Açık havada daha fazla zaman harcamak, kahvaltı ve yemek saatlerini dışarıda geçirmek isteyenlerin geniş bir verandaya ve yakın bir mutfağa sahip bir projeyi seçmeleri gerekmektedir.

Arazinin Büyüklüğü

Ev için ayrılmış arazisi kısıtlı olanların, düşük metrekareli ve işlevsel projeleri değerlendirmesinde fayda olacaktır. Bu tip durumlarda araziyi tam kullanmak için iki katlı projeler daha mantıklı olabilmektedir.

Bütçe

Bütçesi çok fazla olmayan müşterilere göre de oldukça fazla prefabrik villa projeleri bulunmaktadır. Bu tip durumlarda tek katlı villa seçimi maliyeti nispeten azaltmaktadır.

Göz Zevki

Seçim esnasında önemli bir diğer unsurda kişinin özel zevkidir. Seçilen proje kişinin göz zevkine hitap etmeli, kişi dışarıdan baktığında “işte! Bu benim evim diyebilmelidir”. Bu maksatla projenin dört bir yanını gösteren görseller kataloglardan bakılarak detaylı şekilde incelendikten sonra karar verilmelidir.