Her canlıda olduğu gibi insanlarda doğarlar, büyürler, yaşarlar ve bir sebepten dolayı ölümü tadarlar. Sevdiklerimizden bize birkaç güzel anı, eski bir fotoğraf ile bir mezar taşı kalır. Bu hatıralardan mezar yapım işi aileden geriye kalanlara düşmektedir. Mezarlar aile fertlerince zaman zaman ziyaret edilen ölen şahsın sonsuza kadar istirahat ettiği yerlerdir. Bu sebep ile gereken ilgi ve alaka gösterilmelidir. Firmamız tarafından vefat sebebiyle aramızdan ayrılan aile fertleri için onlara yakışır mezar çözümleri sunulmaktadır.

Detaylı Bilgilendirme

Kalıcı bir mezar inşa edilmesi ile vefat eden bireyin hatırasını uzun yıllar sürdürülebilmek mümkün olmaktadır. Bir mezarın nasıl olması gerektiği ile ilgili detaylı bilgi bu işte uzman tecrübeli ekibimiz tarafından verilmektedir. Yapılan bu bilgilendirme sonrası, müşterinin isteği doğrultusunda katalog ve atölyede bulunan projeler üzerinden seçim yapılmaktadır.

Kalıcı Çözümler

Mezar inşalarında genellikle hazır beton kalıplar, mermer ve fayans malzemeler tercih edilebilmektedir. Bu iş için ayrılan bütçeye göre uygun çözümler üretilebilmektedir. İstenen mezar ebatlarına göre gerek hazır mezar, gerek sıfırdan inşa şeklinde projeler yapılabilmektedir. Bu tamamen bütçe ve kişinin seçimine göre belirlenmektedir. İstenen proje nasıl olursa olsun mezar yapımlarında en kaliteli inşaat malzemeleri kullanılarak kalıcı mezar çözümleri inşa edilmektedir.

Müşterinin isteğine bağlı olarak yapılan projelerde mezar taşlarına yazılacak yazılar hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde yapılmaktadır. Mezar taşlarına olması gereken merhumun künye bilgileri ve varsa istekler orantılı ve estetik bir şekilde, yazım kurallarına uyularak yazılmaktadır. Yazı renkleri de istekte bulunan kişi tarafından seçilebilmektedir. Mezar yanlarındaki bölümlere istek halinde dekoratif süsler çizilebilmektedir. İsteğe bağlı olarak mezarlara dekoratif eklentiler ve şekiller yapılabilmekte veya sade çözümler üretilebilmektedir. Yapılan mezar inşalarında çökme, yıkılma ve yamulma olmaması için gerekli özen gösterilmekte, mezarların uzun yıllar ayakta kalması sağlanmaktadır.

Mezar İnşa Fiyatları

Mezar inşa fiyatları bir kısım kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle kullanılacak malzeme fiyat belirlemelerinde etkili olmaktadır. Mezar çözümleri için istenilen ebatlara göre fiyatlar farklılaşmaktadır. Ebatları büyük olan mezarların fiyatları da ona göre artmaktadır. Mezar inşa edilecek yerin mesafesi de bazı durumlarda fiyatı arttıran husus olabilmektedir.