İşyeri Hijyen Paketleri
İşyeri Hijyen Paketleri

İş Yeri Hijyen Paketleri

Sağlığımıza zarar verecek ortamlardan korunmak için bir takım önlemler almamız gerekmektedir. Çalışan bireylerin çoğunun evden çok iş yerlerinde zaman geçirdiğini düşünürsek ev hijyeni kadar iş yeri hijyeni de büyük önem arz eder. Pandemi koşullarında da hijyenin önemi artmaktadır. Sağlığımız için tedbirler almak zaruri bir ihtiyaçtır.

İş yerleri hijyen yönetmeliği de göz önünde bulundurulursa iş yerlerinize adım attığınız andan itibaren hijyen kurallarına uygun davranmamanız iş yeri mevzuatına karşı geldiğiniz anlamı taşımaktadır. İş yerlerinde hijyenik bir ortam oluşturmak düşünüldüğü kadar zor bir uğraş değildir. İş yeri hijyen paketleri sayesinde ihtiyacınız olan tüm hijyen malzemelerini bir arada bulabilir ve iş yerinizin sağlık açısından güvenliğini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. İş yeri hijyen paketleri kullanımı için her çalışan birbirini hijyene teşvik edici şekilde davranmalıdır. Hijyenik bir iş ortamı oluşturmak isteniliyorsa herkesin hijyen kurallarına uyması dolayısıyla sunulan iş yeri hijyen paketleri hizmetini aktif olarak kullanması gerekmektedir.

İş Yeri Hijyen Paketi Nelerden Oluşur?

İş yeri hijyen paketinin içeriği çalışanların sağlık koşullarını sağlamak adına düzenlenmiştir.

  • Dış ortamla en fazla temas eden vücut bölgesi ellerdir. Ellerimizin hijyenini sağlamak amacıyla alkol bazlı dezenfektanlar ve antibakteriyel sabunlar iş yeri hijyen paketleri içerisinde bulunmaktadır.
  • Tüm çalışanların ISO ve CE belgeli, üç katlı ve telli maskeleri kullanması pandemi koşullarında zorunludur.
  • El hijyeninde dezenfektanlar ve antibakteriyel sabunların kullanıldığını biliyoruz ancak bu yeterli olmamakta pek çok kişinin temas ettiği bilgisayar gibi cihazları kullanırken nitril ve lateks eldivenler kullanılması sağlığınız için daha iyi bir tedbir olabilmektedir.
  • Yapıştırılabilir uyarı yazıları çalışanların sosyal mesafesini koruması ve kuralları hatırlatması amacıyla iş yeri hijyen paketleri içeriğinde yer almaktadır. Etiketler yardımcı ve uyarıcı içeriklerden oluşmaktadır.

İş yerlerinizde çalışma ortamının hijyenini sağlamakta standart deterjanlar yetersiz kalmaktadır. Yer yüzey temizliği için alkol bazlı temizleyici ve ekipman temizliği içinse %60 alkol bazlı yüzey ekipman temizleyici sprey tercih edilmelidir. İş yeri çalışma alanlarının iş girişlerinden önce yapılması ve öğle arasında tamamen boşaltılarak ekipman ve yer temizliğinin tekrarlanması gerekmektedir. İş yerlerinde çalışan temizlik personeli hariç masa başı çalışan personelde çalışma masasının hijyenine önem vermelidir.