Büyük malikanelerin, konutların, müstakil ve hususi binaların garajlarındaki güvenliği sağlamak için kullandıkları ekipmanlardan biri garaj kapı sistemleri ve garaj kapıları olmaktadır. Garaj kapıları genel olarak araç giriş çıkısını kontrol altına alabilmek adına kullanılsa da, araçların dış etkenlere, darbelere ve çalınma gibi durumlara karşı korunması amacıyla da hizmet vermektedir. Garaj kapıları ve otomatik sistemleri, hastanelerde, sağlık kuruluşlarında, müstakil binalarda, hukuk bürolarında, özel dairelerde, firmalarda, devlet kurumlarında, asayiş ve güvenlik birimlerinde, kapalı ya da açık otoparklar başta olmak üzere birçok farklı alanda rahatlıkla kullanabilecek işlevsel bir üründür.

Garaj kapıları, birçok cihaz ile entegreli bir şekilde çalışabilmektedir. Genel olarak hususi kullanım amacı ile üretilen garaj kapıları, kişilerin istek ve talepleri doğrultusunda özel şekillerde, ebatlarda, malzemelerde, boyutlarda ve işlevsellikte tasarlanabilmektedir.

Garaj Kapısı Modelleri

Garaj kapıları, genel olarak alüminyum ve çelik malzemeler kullanılarak üretilen, uzaktan kumanda sistemleri ile kendiliğinden açılıp kapanabilen ve mallarınızı hırsızlığa ya da darbelere karşı koruyabilen sistemlere verilen isimdir. Garaj kapıları, birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilebilmektedir. Garaj kapısı için kullanılacak malzemelerin, kişilerin ihtiyaçlarını en etkin şekilde karşılaması ve kullanım alanına uygun olması oldukça önemlidir. Tavana doğru açılım gösteren garaj kapıları, giriş kapılarının yüzde yüzünün kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Genellikle küçük garajlarda kullanılan ve dışarı doğru taşma yapmayan bu kapılar, garajların en etkin şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Yana açılan garaj kapıları, garajların tüm yüksekliklerinin rahatlıkla kullanılabilmesine olanak sağlayan sistemlerdir. Garaj alanları büyük olan ve yüksekliği fazla olmayan kişiler, yana açılan garaj kapısı modellerini seçerek kullanım alanlarını genişletebilirler. Garajının her alanını en etkin şekilde kullanmak isteyen kişiler stor garaj kapılarını tercih edebilirler. Ayrıca garajlarından en yüksek verimi almak isteyen kişilerin tercih edebileceği sistemlerden biri de dışarı doğru açılan garaj kapılarıdır. Sizlerde garajınıza en uygun kapı sistemlerinden birini tercih ederek, garajınızı en etkin şekilde kullanabilir ve eşyalarınızın güvenli bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Garajlarınızdan en yüksek verimi almanızı sağlayacak garaj kapıları, aynı zamanda eşyalarınızın güvenli bir şekilde korunmasını da sağlayacaktır.