Dezenfeksiyon Kabini
Dezenfeksiyon Kabini

Dezenfeksiyon kabini, insan sağlığı açısından tehlike arz eden patojen ve mikro organizmaların yok edilmesi veya azaltılması maksadıyla üretilmiştir. Bulaşıcı hastalıklarla mücadelede oldukça önemli bir yeri olan dezenfeksiyon kabinleri, farklı tip ve özelliklerde olabilmektedir. Dezenfeksiyon uygulaması ile insan üzerindeki giysiler ve açık bölgeler büyük oranda temizlenmektedir. Bu sayede giriş yapılan tesisteki risk oranı da azaltılmaktadır.

Nasıl Çalışır?

Kabine yaklaşan kişi kabin üzerinde bulunan hareket algılama sensörleri sayesinde tespit edilmekte ve sistem şahıs kabin içerisine girer girmez kabin sisleme sistemi otomatik olarak devreye girmektedir. Kabin içerisindeki şahsa, dezenfeksiyon kabini tankında bulunan dezenfeksiyon sıvısı, kısa bir müddet orta veya yüksek basınç ile püskürtülmektedir. Dezenfeksiyon sıvısı farklı seviyelerden çok sayıdaki püskürtme noktalarından uygulanmaktadır. Şahıs kabini terk eder etmez dezenfeksiyon kabini kendini otomatik olarak kapatmaktadır. Bu sayede insan eli değmeden çok kısa sürelerde dezenfeksiyon işlemi yapılabilmektedir.

Kullanım Alanları

Kabinlerin yoğun insan giriş çıkışlarının olduğu; alışveriş merkezi, hastane, okul, üniversite, fabrika, kapalı ve açık spor tesisleri, düğün ve nikah salonları, kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar gibi yerlerde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Sistemin Faydaları

Toplu yaşanılan alanlarda yüksek oranda dezenfeksiyon sağlar.
Manüel ve bireysel olarak çalışan sistemlere nazaran el değmeden daha etkili bir hijyen sağlar.
Otomatik çalışma ve kapanma sayesinde, büyük tesis girişlerinde insanların kuyruk oluşturmalarını önler. Böylelikle insanlar üzerinde oluşabilecek stres ve memnuniyetsizlik önlenmiş olur.
Manüel dezenfeksiyon uygulandığında kapı önünde oluşan toplu birikmenin önüne geçilir, bu sayede bulaşıcı hastalıkların insandan insana geçmesi için müsait olan toplu ortam engellenir.

Özellikleri

Kullanılacak olan mekânın özelliklerine göre çeşitli ebatlara sahip dezenfeksiyon kabinleri bulunmaktadır. Farklı hacimlerde dezenfeksiyon tanklarına sahip kabinler olabilmektedir. 50 litre kapasiteli bir dezenfeksiyon tankı ile yaklaşık 2000’e yakın kişi dezenfeksiyon işlemine tabi tutulabilmektedir. Dezenfeksiyon süresi 2-6 saniye arasında olmaktadır. 220 volt elektrik enerjisi ile sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Kızılötesi hareket sensörleri ile sistem tetiklenmektedir. Kabinin insan sağlığı açısından herhangi bir zararı yoktur. Tankın içerisinde kullanılacak olan dezenfeksiyon sıvısı işletmeler tarafından yerleştirilmektedir. Bu sıvının mutlaka insan sağlığına zarar vermeyen kalitede olan sıvılardan seçilmesi gerekmektedir.

Dezenfeksiyon Kabini Fiyatları

Tesislerinizin hijyen gereksinimlerini karşılamak, müşterilerinizin ve personelinizin sağlığını korumak maksadıyla ihtiyaç duyduğunuz dezenfeksiyon kabini fiyatlarımız piyasa koşullarına göre oldukça uygun ve rekabetçidir. Detaylı bilgi için irtibat numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.