Çatı Tadilatı

Çatı, yapıların en üst katmanını oluşturan koruyucu bir yapıdır. Çatılar binaları sıcak, yağış, soğuk ve rüzgar gibi çeşitli doğa olaylarından korumaktadır. Çatılar yağış ağırlığını taşıyabilecek şekilde tasarlanmakta ve kiremit ile izole edilmektedir. Binaların en önemli yapı taşlarından biri olan çatı tipleri, binaların bulunduğu ülkeye, bölgeye, kentin iklimsel ve coğrafi özelliklerine göre belirlenmelidir. Binalarda bulunan çatılar, çatı kaplaması ve taşıyıcı olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yapılacak çatı tadilatı işlemleri sırasında, kaplama ve taşıyıcı kısım ayrı ayrı olacak şekilde değerlendirmeli, olumsuz durumlara sebebiyet vermemek adına ise deforme olan ve yıpranan elemanlar yenileri ile değiştirilmelidir.

Çatı Tadilatı Neden Önemlidir ?

En üst katta yaşayan ya da en üst katta iş yeri bulunan kişiler çatı ile ilgili sorunlar ile daha çok uğraşmak zorunda kalmaktadır. Hatta gerektiğinde yapılmayan çatı tadilatı sadece en üst dairenin değil, tüm apartmanın olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olmaktadır. Genellikle ısı kaybı ve su sızıntısı sorunu yaşanan çatılarda, bu sorunlar onarılmadığında dairelerin ısınma sorunu oluşacağı gibi evlerde küf, rutubet ve bakteri oluşumu da yaşanması olağan bir durumdur. Yağmur ve kar gibi doğal atmosfer olaylarının sebep olduğu tüm olumsuzluklardan direk etkilenecek olan çatılar için düzenli olarak bakım ve onarım işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Çatı tadilatı ihtiyacı, sadece bu konularda değil, çatı ile ilgili tüm konularda yaşanabilmektedir. Bu nedenle çatı izolasyonunun, çatı örtüsünün, bacanın, saçakların, baca diplerinin, çatı derelerinin ve su oluklarının düzenli aralıklar ile profesyonel bir ekip tarafından bakım ve onarımının yapılması gerekmektedir. Çatı tadilatı konusunda senelerdir profesyonel bir hizmet veren firmamızdan, kaliteli ve en uygun fiyatlı hizmeti almak için bizler ile telefon numaralarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız yetkilileri, çatı tadilatı yapmaya başlamadan önce çeşitli aşamaları takip etmektedir. Uzman kişiler ilk olarak, çatı örtüsü altında yer alan çatı iskeletinde herhangi bir sorun olup olmadığına bakmaktadır. Bu iskelet ahşap ise çürüme yapıp yapmadığı, metal ise paslanma ve yıpranma yapıp yapmadığı kontrol edilir, yenileri ile değiştirilir. Yetkililerimiz daha sonra su olukları, su dereleri, baca dipleri ve çatının diğer kısımları içinde aynı işlemleri tekrarlamakta ve çatı tadilatı işlemlerini en profesyonel şekilde tamamlamaktadır. Ustalarımız her detayı dikkatlice incelemekte ve hiçbir noktayı atlamamaya özen göstermektedir.