Akıllı Ev Çözümleri
Akıllı Ev Çözümleri

Akıllı Ev Çözümleri

7 gün 24 saat boyunca otomatik sistemler aracılığı ile ev ya da iş yerlerine uzaktan erişim sağlamak ve güvenlik hususunda konuya hakim olmak mümkündür. Beklenmedik bir problem meydana geldiğinde telefon, e-mail, SMS, yada pop-up uyarı sistemleri ile anında meydana gelen gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Akıllı ev çözümleri ile ev ve işyerleri açısından enerji güvenliği, konfor verimliliği arttırıldığı gibi aynı zamanda evde meydana gelebilecek herhangi bir sorunun önceden tespit edilmesi ve müdahale edilmesi hususunda çeşitli avantajlar sağlanmaktadır.

Sağlanan Avantajlar Nelerdir?

  • Güvenlik konusunun yanında aynı zamanda ev ya da işyerleri ile ilgili konfor seviyesinin artırılması da amaçlanır.
  • Söz konusu alanlarda klima, panjur, ışık ya da elektrikli ev aletlerinin uzaktan kontrol edilmesi ve otomatize edilme imkanı tanınmaktadır.
  • Isıtma ya da soğutma kaynaklı enerji tüketiminin takip edilmesi ve tasarrufta bulunulması sağlanır.
  • Ev ya da iş yerleri ile ilgili oluşturulacak özel raporlar ve uyarı sistemleri aracılığı ile enerji tüketiminin nereden ve nasıl kaynaklandığı ile ilgili çeşitli bilgilendirmeler yapılır. Böylelikle hem tasarruf hem de ekonomik açıdan bir sürü avantaj yakalamış olur.

Neden Akıllı Ev Çözümleri?

Günümüz şartlarında zamanın doğru bir biçimde kullanılması ve tasarruf etmenin önemi gittikçe ortaya çıkmaktadır. Ev ya da iş yerlerinde kullanılmakta olan değişik sistemler açısından ayrı ayrı cihazlardan sistemleri yönetmek, zaman kaybını önler. Hem de en çok ihtiyaç duyulan güvenlik konusunun sağlanması hedeflenir.

Bütün Kontroller Her An El Altında Bulunur

Aydınlatma sistemleri, iklimlendirme elemanları, motorlu perde, panjur uygulamalarından uzaktan erişim sistemlerine kadar evde bulunan her alet, araç, gereç, elektrik, ısıtma, soğutma sistemlerinin uzaktan erişim yöntemleri ile kontrol altında tutulması insanlara en büyük güveni vermektedir.

Akıllı ev çözümleri ile ilgili tüm bu bahsi geçen avantajlardan ve yönetim sistemlerinden faydalanmak amacıyla öncelikli olarak ev ya da iş yerlerinde meydana gelme ihtimali olan herhangi bir problemin önceden tespit edilmesi gerekir. Bu durum, elektronik posta, SMS ya da çağrı şeklinde kullanıcıların cep telefonlarına ya da mobil cihazlarına küçük bir ikaz şeklinde gelmektedir.